Никола Анчевски стрелец на 2 гола


Македонската футсал репрезентација до 19 години одигра нерешено, 3:3 против фаворизираната Германија на првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман во главната фаза квалификации за Европското првенство. Нашата селекција со храбра игра се врати од два гола негатива, направивме пресврт за водство од 3:2, но сепак, на крајот Германија се избори за бод.
Стрелец на 2 гола и една асистенција беше нашиот ученик во IV година фудбал Никола Анчевски

#НапредМакедонија